string(8) "szukanie" Aqua pro injectione Baxter - ulotka, skład, dawkowanie i działanie

Aqua pro injectione Baxter

Spis treści

Aqua pro injectione Baxter - skład

1 worek zawiera 250 lub 500 ml rozpuszczalnika do sporządzania leków parenteralnych.

Aqua pro injectione Baxter - Działanie

Rozpuszczalnik do sporządzania leków perenteralnych.

Aqua pro injectione Baxter - wskazania

Jałowa woda do wstrzykiwań stosowana  do rozcieńczania i rozpuszczania leków przeznaczonych do podawania pozajelitowego.

Aqua pro injectione Baxter - Przeciwwskazania

Woda do wstrzykiwań nie powinna być podawana sama. Należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania do stosowania dodawanych leków.

Aqua pro injectione Baxter - ostrzeżenia

Wody do wstrzykiwań nie należy stosować do dożylnego wstrzyknięcia bez doprowadzenia (w przybliżeniu) do izotonii za pomocą odpowiedniej substancji rozpuszczonej. Jeśli woda do wstrzykiwań jest używana do rozcieńczania roztworów hipertonicznych, należy stosować odpowiednie rozcieńczenie, aby otrzymać roztwór zbliżony do izotonii. Infuzja dużych objętości hipotonicznych roztworów z zastosowaniem jałowej wody do wstrzykiwań jako rozpuszczalnika może prowadzić do hemolizy. W przypadku podawania dużych objętości preparatu, należy systematycznie sprawdzać równowagę jonową. Duże opakowania wody do wstrzykiwań 500 ml przeznaczone są do receptury aptecznej. Nie należy stosować ich do bezpośredniego podawania dożylnego.

Aqua pro injectione Baxter - ciąża

Ryzyko stosowania podczas ciąży i u kobiet karmiących piersią zależy od rodzaju dodawanych leków.

Aqua pro injectione Baxter - efekty uboczne

Częstość nieznana: hemoliza po podaniu dożylnym samej wody do wstrzykiwań. Możliwość wystąpienia innych działań niepożądanych zależy od rodzaju dodawanego leku.

Aqua pro injectione Baxter - dawkowanie

Wielkość dawki należy dobrać zależnie od właściwości dodanej substancji. Szybkość podawania ustala się odpowiednio do zaleconego schematu dawkowania dodanego leku. Dawkowanie sporządzonego roztworu należy dostosować do wieku, masy ciała, stanu klinicznego pacjenta oraz wyników badań laboratoryjnych. Sposób podania.
Woda do wstrzykiwań służy do rozcieńczania i podawania lekówo działaniu terapeutycznym. Objętość podawanego roztworu oraz drogę podania należy dobrać zgodnie ze wskazówkami odnośnie stosowania dodanych leków.

Aqua pro injectione Baxter - uwagi

Pharmindex