AquADEKs™ Pediatric Liquid

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla dzieci powyżej 3. rż. i dorosłych. Preparat o właściwościach antyoksydacyjnych. Preparat zapewnia optymalną absorpcję składników odżywczych pomimo zaburzonego mechanizmu wchłaniania, zwiększa osoczowe stężenie witamin i przeciwutleniaczy rozpuszczalnych w tłuszczach,wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, zapewnia prawidłową mineralizację tkanki kostnej dzięki odpowiedniej zawartości witamin D i K, zmniejsza ryzyko stresu oksydacyjnego.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego u dzieci i dorosłych z zaburzeniami wchłaniania, spowodowanymi: mukowiscydozą, przewlekłym zapaleniem trzustki, chorobą Crohna, zaburzeniami funkcji wątroby, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, po operacjach żołądka lub jelit, celiakią, w trakcie i po przebytych infekcjach bakteryjnych, pasożytniczych, przy nietolerancji laktozy, przy przyjmowaniu leków oddziaływujących na jelita.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Witamina K może zaburzać działanie leków przeciwzakrzepowych. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu preparatu u młodszych dzieci oraz kobiet w ciąży w zależności od indywidualnego stanu klinicznego.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 3. roku życia 1 ml na dobę. W zależności od masy ciała, rodzaju problemu oraz stanu odżywienia lekarz powinien wskazać odpowiednie dawkowanie. Zaleca się podawać preparat wymieszany z niewielką ilością wody. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Reklama

Uwagi

Pharmindex