AquaSAL Baby

Spis treści

AquaSAL Baby - Skład

100 g proszku zawiera: 70,5 g glukozy, 6,1 g sodu, 5,7 g chlorków, 3,6 g potasu, 12,3 g cytrynianów. Osmolarność roztworu 221 mOsm/l.

AquaSAL Baby - Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności uzupełnieniający płyny i składniki mineralne w zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej u niemowląt i dzieci. Obniża ryzyko odwodnienia mogące wystąpić podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.

Reklama

AquaSAL Baby - Wskazania

Postępowanie dietetyczne w przebiegu biegunki i wymiotów w przypadku odwodnienia niewymagającego hospitalizacji i nawodnienia drogą dożylną u niemowląt i dzieci.

AquaSAL Baby - Przeciwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie powinien być przyjmowany przez osoby, u których nie występuje odwodnienie organizmu.

AquaSAL Baby - Dawkowanie

Doustnie.<b> Dzieci: waga do 8 kg (wiek do 6 miesięcy).</b> <u>Faza nawadniania</u> (pierwsze 3-4 godziny): 2 saszetki rozpuszczone w 400 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. <u>Faza nawadniania podtrzymująca</u> (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać 100 ml po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. <b>Dzieci: waga od 8 do 12 kg (wiek od 6 miesięcy do 1 roku).</b> <u>Faza nawadniania</u> (pierwsze 3-4 godziny): 3 saszetki rozpuszczone w 600 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. <u>Faza nawadniania podtrzymująca</u> (dalsze etapy nawadniania). 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać 100 ml po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. <b>Dzieci: waga od 12 do 15 kg (wiek od 1 roku do 2 lat).</b> <u>Faza nawadniania</u> (pierwsze 3-4 godziny): 4 saszetki rozpuszczone w 800 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. <u>Faza nawadniania podtrzymująca</u> (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. <b>Dzieci: waga powyżej 15 kg (wiek powyżej 2 lat).</b> <u>Faza nawadniania</u> (pierwsze 3-4 godziny): 6 saszetek rozpuszczonych w 1200 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. <u>Faza nawadniania podtrzymująca</u> (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml chłodnej, przegotowanej wody. Podawać małymi porcjami. Roztworu nie należy dosładzać. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać w butelce ze smoczkiem lub w kubku niekapku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

AquaSAL Baby - Uwagi

Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Pharmindex
<-- popup -->