AquaSAL Family

Spis treści

AquaSAL Family - skład

100 g proszku zawiera: 70,43 g glukozy, 7,50 g sodu, 7,13 g chlorków, 4,24 g potasu, 5,43 g cytrynianów. Osmolarność roztworu 221 mOsm/l.

AquaSAL Family - Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności uzupełniający płyny i składniki mineralne w zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej u niemowląt, dzieci i dorosłych. Obniża ryzyko odwodnienia mogące wystąpić podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.

AquaSAL Family - wskazania

Postępowanie dietetyczne w przebiegu biegunki i wymiotów w przypadku odwodnienia niewymagającego hospitalizacji i nawodnienia drogą dożylną u niemowląt, dzieci i dorosłych.

AquaSAL Family - Przeciwwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie powinien być przyjmowany przez osoby, u których nie występuje odwodnienie organizmu.

AquaSAL Family - dawkowanie

Doustnie. Dzieci: waga do 8 kg (wiek do 6 miesięcy). Faza nawadniania (pierwsze 3-4 godziny): 2 saszetki rozpuszczone w 400 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. Faza nawadniania podtrzymująca (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać 100 ml po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga od 8 do 12 kg (wiek od 6 miesięcy do 1 roku). Faza nawadniania (pierwsze 3-4 godziny): 3 saszetki rozpuszczone w 600 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. Faza nawadniania podtrzymująca (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać 100 ml po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga od 12 do 15 kg (wiek od 1 roku do 2 lat). Faza nawadniania (pierwsze 3-4 godziny): 4 saszetki rozpuszczone w 800 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. Faza nawadniania podtrzymująca (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga powyżej 15 kg (wiek powyżej 2 lat) i dorośli. Faza nawadniania (pierwsze 3-4 godziny): 6 saszetek rozpuszczonych w 1200 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. Faza nawadniania podtrzymująca (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać w butelce ze smoczkiem lub w kubku niekapku. Podawać małymi porcjami. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

AquaSAL Family - uwagi

Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Pharmindex