Arcalen

Spis treści

Arcalen - skład

1 g maści zawiera 20 mg wyciągu gęstego złożonego z koszyczków arniki i nagietka oraz 12,5 mg wyciągu suchego z kory kasztanowca. Preparat zawiera lanolinę.

Arcalen - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Przyjmuje się, że składniki maści działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, poprawiają krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe.

Arcalen - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie: jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków) w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych; w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach; do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych.

Arcalen - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).

Arcalen - ostrzeżenia

Nie stosować na uszkodzoną skórę. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie stosować leku u dzieci 12 lat, zwłaszcza jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae. Zawarta w preparacie lanolina może powodować miejscowe podrażnienie skóry (kontaktowe zapalenie skóry).

Arcalen - ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Arcalen - efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie, wysypka).

Arcalen - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież >12 lat: miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie; do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować 3-4 g maści (pasmo o długości ok. 5 cm).

Arcalen - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Pharmindex