Źródło

Argenton optic

Reklama

Działanie

Preparat wspomaga naturalną barierę ochronną oka, zabezpieczając powierzchnię gałki ocznej przed wysychaniem. Obecne w preparacie nanocząsteczki srebra ograniczają rozwój drobnoustrojów łagodząc objawy zapalenia. Dzięki zawartości witamin A, E oraz D-panthenolu preparat wykazuje działanie odżywcze i nawilżające. Preparat łagodzi objawy dyskomfortu oczu, przynosząc ulgę suchym, podrażnionym i piekącym oczom, zwłaszcza w przypadku: zapalenia spojówek, infekcji bakteryjnych i wirusowych, długotrwałej pracy przy komputerze, przebywania w pomieszczeniach z klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem, niekorzystnych warunków środowiska (zanieczyszczone i zapylone powietrze), używania soczewek kontaktowych, długotrwałego wytężania wzroku (np. prowadzenie samochodu), przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.

Wskazania

Preparat wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zapewnia prawidłowe nawilżenie oka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na srebro metaliczne.

Środki ostrożności

Nie należy rozpylać preparatu na otwarte oko. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania. Nie dotykać powierzchni oka końcówką rozpylacza.

Dawkowanie

Stosować na zamknięte powieki. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Skierować wylot dozownika w kierunku oka, następnie rozpylić 1-2 razy zachowując odległość ok. 10 cm od zamkniętej powieki. Aplikację powtarzać 3-4 razy dziennie lub w zależności od własnych potrzeb. W celu oczyszczenia brzegów powiek z zalegającej wydzieliny, po aplikacji preparatu powiekę przetrzeć najlepiej jałowym gazikiem. Nie należy rozpylać preparatu na otwarte oko. Preparat może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. W przypadku stosowania preparatu na makijaż zaleca się aplikację na powiekę z odległości ok. 15-20 cm.

Reklama

Uwagi

Preparat należy zużyć do 6 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Pharmindex