ArmoLIPID

Spis treści

ArmoLIPID - skład

1 tabl. zawiera: 200 mg czerwonego ryżu fermentowanego (co odpowiada 3 mg monakoliny) 0,5 mg astaksantyny (z mikroalg Haematococcus pluvialis Flotow), 10 mg polikosanolu, 200 μg kwasu foliowego (100% RWS), 2 mg koenzymu Q10.

ArmoLIPID - Działanie

Suplement diety zawierający polikosanol, czerwony fermentowany ryż, kwas foliowy, koenzym Q10 i astaksantynę. Fermentowany czerwony ryż zawiera monakolinę, naturalną substancję, która ze względu na budowę chemiczną zaliczana jest do grupy statyn. Polikosanol jest mieszaniną naturalnych alkoholi tłuszczowych zawartych w woskach roślinnych trzciny cukrowej, otrębach ryżowych oraz w wosku pszczelim. Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Koenzym Q10 jest fizjologicznym składnikiem obecnym w organizmie. Astaksantyna jest substancją syntetyzowaną przez mikroalgi Haematococcus pluvialis.

ArmoLIPID - wskazania

Uzupełnienie diety w monakolinę, polikosanol, kwas foliowy, koenzym Q10 i astaksantynę.

ArmoLIPID - ostrzeżenia

Nie stosować w połączeniu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu. U stosujących preparat mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i ból mięśniowy, głównie u osób nietolerujących statyn. W przypadku wystąpienia bólu mięśniowego należy skonsultować się z lekarzem.

ArmoLIPID - ciąża

Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

ArmoLIPID - dawkowanie

Doustnie: 1 tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W przypadku trudności z połknięciem tabletki, można ją podzielić na dwie części, a następnie połknąć popijając szklanką wody.

ArmoLIPID - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia.

Pharmindex