Źródło

ArmoLIPID

Reklama

Działanie

Suplement diety zawierający polikosanol, czerwony fermentowany ryż, kwas foliowy, koenzym Q10 i astaksantynę. Fermentowany czerwony ryż zawiera monakolinę, naturalną substancję, która ze względu na budowę chemiczną zaliczana jest do grupy statyn. Polikosanol jest mieszaniną naturalnych alkoholi tłuszczowych zawartych w woskach roślinnych trzciny cukrowej, otrębach ryżowych oraz w wosku pszczelim. Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Koenzym Q10 jest fizjologicznym składnikiem obecnym w organizmie. Astaksantyna jest substancją syntetyzowaną przez mikroalgi Haematococcus pluvialis.

Wskazania

Uzupełnienie diety w monakolinę, polikosanol, kwas foliowy, koenzym Q10 i astaksantynę.

Środki ostrożności

Nie stosować w połączeniu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu. U stosujących preparat mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i ból mięśniowy, głównie u osób nietolerujących statyn. W przypadku wystąpienia bólu mięśniowego należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 1 tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W przypadku trudności z połknięciem tabletki, można ją podzielić na dwie części, a następnie połknąć popijając szklanką wody.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia.

Pharmindex