Źródło

Artemis

Reklama

Działanie

Mikrohybrydowy materiał złożony, przeznaczony do wykonywania estetycznych wypełnień, widoczny w promieniach rentgenowskich. Polimeryzuje pod wpływem światła widzialnego, zawierającego pasmo o długości fali 400-500 nm (niebieskie światło lampy halogenowej). Materiał o szerokim wachlarzu kolorów w różnych transparencjach. Zaletą jest łatwa do uzyskania lustrzana powierzchnia wypełnienia, fluorescencja zbliżona do fluorescencji zębów naturalnych, mała wrażliwość na światło zew., stabilność kolorów na ceramicznych wzornikach w kluczu kolorów.

Wskazania

Wypełnianie ubytków w zębach przednich (klasy III i IV), wypełnianie ubytków klasy V (przyszyjkowych ubytków pochodzenia próchnicowego, ubytków w obrębie korzeni, ubytków klinowych), wypełnianie ubytków klasy I i II w zębach przedtrzonowych i trzonowych. Licowanie przebarwionych zębów przednich. Usuwanie diastemy. Korekta kształtu i położenia zęba (np. zamykanie trójkątów międzyzębowych, wydłużanie brzegu siecznego). Laboratoryjne wykonywanie wkładów/nakładów i licówek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek składnik materiału lub brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki nakładania materiału.

Reklama

Uwagi

Temp. przechowywania: 2-28st.C. Pojemniki i strzykawki należy zamykać natychmiast po użyciu. Kontakt za światłem powoduje przedwczesną polimeryzację materiału.

Pharmindex