Arthroblock

Spis treści

Arthroblock - Skład

1 kapsułka zawiera: 375 mg siarczanu glukozaminy, 50 mg siarczanu chondroityny, 5 mg kwasu hialuronowego, 25 mg ekstraktu z <I>Boswellia serrata</I> (60% kwasu boswelinowego), 25 mg ekstraktu z imbiru (5% gingeroli), 10 mg witaminy C (12,5% zalecanego dziennego spożycia), 6,25 mg chelatu aminokwasowego manganu Albion<sup>®</sup> (1 mg manganu, 50% zalecanego dziennego spożycia).

Arthroblock - Działanie

Suplement diety. Siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny dostarczają aminocukrów regenerujących chrząstkę i wspomagających produkcję mazi stawowej. Kwas hialuronowy, dzięki zdolności wiązania wody zapewnia ruchomość elementom aparatu ruchu, korzystnie oddziałując na powierzchnie stawowe. Ekstrakt<I> Boswelli serata</I> łagodzi dolegliwości towarzyszące przeciążeniom i stanom zapalnym aparatu ruchu. Ekstrakt z korzenia imbiru (<I>Zingiber officiale L.</I>) zawiera związki zwane gingerolami, które mogą działać łagodząco w dolegliwościach narządów ruchu spowodowanych przeciążeniami czy też urazami mechanicznymi. Chelat aminokwasowy manganu jest źródłem wysoko przyswajalnego manganu, pierwiastka niezbędnego do budowy zdrowych, mocnych kości i stawów. Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu i utrzymania zdrowych chrząstek stawowych, jest silnym antyoksydantem neutralizującym wolne rodniki.

Reklama

Arthroblock - Wskazania

Uzupełnianie diety w składniki ułatwiające utrzymanie właściwego stanu ścięgien, więzadeł i stawów, w szczególności u osób po urazach mechanicznych lub z dolegliwościami stawów i narządu ruchu. Wspomagająco w stanach znacznego obciążenia stawów np. podczas wysiłku fizycznego, przy nadwadze oraz w podeszłym wieku.

Arthroblock - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Arthroblock - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 1-2 razy dziennie. Preparat zaleca się stosować przez 2-3 miesiące i w razie potrzeby ponownie po 1-2 miesiącach przerwy. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zmiana dawkowania dopuszczalna wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Arthroblock - Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Pharmindex