Arthron Flex

Spis treści

Arthron Flex - skład

1 kaps. zawiera 500 mg chlorowodorku glukozaminy.

Arthron Flex - Działanie

Suplement diety zawierający chlorowodorek glukozaminy, aminocukier naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Stanowi on substrat do syntezy proteoglikanów, wchodzących w skład substancji podstawowej chrząstki stawowej. Pobudzenie syntezy proteoglikanów wywiera korzystny wpływ na trofikę chrząstki i ułatwia syntezę kwasu chondroitynosiarkowego, co przeciwdziała degeneracji chrząstki.

Arthron Flex - wskazania

Uzupełnienie diety w chlorowodorek glukozaminy szczególnie u osób w podeszłym wieku, u osób prowadzących aktywny tryb życia, sportowców. Wspomagająco w przypadku zmian zwyrodnieniowych oraz sztywności i bólu stawów. Profilaktyka zmian zwyrodnieniowych stawów. Rekonwalescencja po urazach i kontuzjach stawów.

Arthron Flex - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroby alergiczne. Dzieci poniżej 15 rż.

Arthron Flex - ciąża

Nie stosować bez konsultacji z lekarzem.

Arthron Flex - efekty uboczne

Skórne reakcje uczuleniowe: rumień, stan zapalny skóry, wysypka z towarzyszącym jej świądem lub obrzękiem. Łagodne i przemijające objawy żołądkowo - jelitowe, mdłości i wymioty oraz zawroty głowy.

Arthron Flex - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 15 rż.: 1-3 kaps. na dobę w dawkach podzielonych, przed lub podczas posiłku, popijając wodą.

Arthron Flex - uwagi

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex