Aspecton

Spis treści

Aspecton - Skład

Hipertoniczny roztwór soli morskiej, hipromeloza, dekspantenol, kamfora, mentol, olejek tymiankowy, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, edetynian sodu, wodorotlenek sodu.

Aspecton - Działanie

Wyrób medyczny. Roztwór soli morskiej z dekspantenolem i olejkami eterycznymi przeznaczony do oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa. Wilgotny koloid i dekspantenol wzmacniają i przedłużają działanie nawilżające oraz łagodzą podrażnioną błonę śluzową nosa. Olejki eteryczne wspierają swobodny oddech i uczucie świeżości bezpośrednio po zastosowaniu preparatu.

Reklama

Aspecton - Wskazania

Preparat wspomagający stosowany przy katarze i zapchanym nosie. Roztwór soli morskiej z dekspantenolem i olejkami eterycznymi przeznaczony do oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa.

Aspecton - Przeciwwskazania

Dzieci poniżej 8 rż. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroby układu oddechowego, którym towarzyszy nadwrażliwość dróg oddechowych (astma oskrzelowa). Preparatu nie należy stosować po operacjach nosa praz po urazach okolic nosa.

Aspecton - Ciąża

Brak danych dotyczących stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Aspecton - Efekty uboczne

Nie można wykluczyć objawów nadwrażliwości i nasilenia skurczu oskrzeli.

Aspecton - Dawkowanie

Dorośli i dzieci <8 rż.: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie przez okres 7-14 dni. W przypadku stosowania miejscowego preparatu obkurczającego naczynia krwionośne, po zakończeniu jego stosowania należy kontynuować używanie produktu Aspecton przez kilka dni, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości.

Aspecton - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->