Znajdź lek

Źródło

Atri PlusAtri Plus to roztwór, który wskazany jest do łagodzenia objawów bólu u osób z zapaleniem stawów, a także podczas choroby zwyrodnieniowej. Wstrzyknięcie roztworu może wykonać jedynie wykwalifikowany lekarz w sterylnych warunkach. Poznaj działanie, dawkowanie i przeciwwskazania do stosowania preparatu. 

 

 

 

Spis treści

Działanie

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący w ludzkich tkankach. Jest on głównym składnikiem mazi stawowej i decyduje o jej lepkości i elastyczności. W przebiegu pourazowych oraz degeneracyjnych chorób stawów ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu. Następstwem tego jest pogorszenie lepkości mazi stawowej powodującej objawy bólowe. Podanie dostawowe hialuronianu sodu może przywrócić lepkosprężyste właściwości mazi stawowej, złagodzić gól i poprawić ruchomość stawu.

Wskazania

Do łagodzenia objawów bólu u pacjentów w przebiegu zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów powodującej zmianę funkcjonalności mazi stawowej.

Przeciwwskazania

Nie podawać pacjentom ze stwierdzona nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tego preparatu. Nie podawać pacjentom z infekcją lub chorobą skóry w miejscu podawania iniekcji. Nie podawać pacjentom z zakażeniem lub ciężkim stanem zapalnym staw.