Axobrex Plus

Spis treści

Axobrex Plus - skład

1 tabl. zawiera 250 mg cytykoliny w postaci soli wewnętrznej oraz 5 mg cynku (50% RWS).

Axobrex Plus - Działanie

Suplement diety zawierający cytykolinę (związek składający się z zasady azotowej - cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny) oraz cynk. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych m.in. w układzie nerwowym, w tym w mózgu. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, m.in. pamięci i koncentracji, dzięki temu wysiłek intelektualny, ćwiczenia pamięci, koncentracji, uczenie się mogą być efektywniejsze. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu witaminy oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, chroniąc je przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Bierze udział w prawidłowej syntezie DNA i podziale komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów.

Axobrex Plus - wskazania

Uzupełnienie diety w cytykolinę i cynk.

Axobrex Plus - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Axobrex Plus - ostrzeżenia

Preparat nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci.

Axobrex Plus - interakcje

Nie zaleca się stosowania preparatu łącznie z lekami zawierającymi centrofenoksynę. Cytykolina wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, zwiększa działanie leków L-Dopa.

Axobrex Plus - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 1-2 razy dziennie, podczas posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Axobrex Plus - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex