ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Azulan Herbapol Warszawa

Spis treści

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - skład

Wyciąg płynny z koszyczków rumianku (1:2). Zawartość etanolu: 65-70% v/v.

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - działanie

Wyciąg alkoholowy z kwiatów rumianku. Stosowany zewnętrznie działa przeciwzapalnie na skórę i błony śluzowe. Stosowany doustnie działa rozkurczająco, wiatropędnie.

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - wskazania

Zewnętrznie. Tradycyjnie w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, w tym do płukania jamy ustnej i gardła. Wewnętrznie. Tradycyjnie w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny.

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae).

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - ostrzeżenia

Zaleca się ostrożność w stosowaniu preparatu u pacjentów z chorobami wątroby, epilepsją oraz chorobą alkoholową. Jednorazowa dawka  (5 ml) zawiera średnio 3,45 ml alkoholu, co stanowi ekwiwalent 68 ml piwa lub 28 ml wina. Ze względu na zawartość alkoholu dzieci nie powinny przyjmować preparatu.

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się doustnego stosowania u kobiet w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Reklama

Azulan Herbapol Warszawa - efekty uboczne

Dotychczas nie stwierdzono wystąpienia działań niepożądanych. U niektórych osób w czasie stosowania leku może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek (np. alergia kontaktowa). U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (np. bylica, piołun) może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma).

Azulan Herbapol Warszawa - interakcje

Dotychczas nie stwierdzono.

Azulan Herbapol Warszawa - dawkowanie

Dorośli. Doustnie: 5 ml (1 łyżeczka) rozpuszczona w 1/4 szklanki wody do 3 razy na dobę. Zewnętrznie: w postaci 10% roztworu wodnego do przymoczek i płukań - 1 łyżeczka (5 ml)  na 1/2 szklanki wody (ok. 80 ml).

Azulan Herbapol Warszawa - uwagi

Stosowanie leku może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn ze względu na zawartość alkoholu. Nie zaleca się stosowania leku krócej niż 1 h przed podróżą oraz w jej trakcie ze względu na możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym.


Podobne leki
Aphtin
Aphtin Aflofarm
Azulan
Calgel

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!