Bals-Sulphur żel

Spis treści

Bals-Sulphur żel - Skład

100 g preparatu zawiera: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanki) siarczkowej, jodkowej.

Bals-Sulphur żel - Działanie

Preparat oparty na aktywnie działających związkach siarki o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych i przeciwbólowych. Działanie miejscowe preparatu związane jest z działaniem złuszczającym naskórek. Poprzez wpływ na metabolizm skóry następuje odnowa naskórka – działanie keratoplastyczne. W kontakcie solanki ze skórą tworzy się na jej powierzchni tzw. „płaszcz solny”. Dochodzi do zmian stężenia jonów co doprowadza do zmniejszenia pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych. Poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyja resorbcji ognisk zapalnych. Zwiększa się również przepuszczalność skóry dla aplikowanych miejscowo substancji zawartych w preparacie. W schorzeniach narządu ruchu istotne jest uzupełnianie niedoborów siarki w organizmie. Związki siarki(II)–(S<sup>2</sup><sup>-</sup>, HS<sup>-</sup> siarka koloidalna), przenikając do stawów i otaczających tkanek biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego składnika budulcowego zdrowej chrząstki stawowej. Składniki te biorą również udział w syntezie metioniny i cystyny. Nadmiar związków siarki(II) utlenia się do siarczków i jest wydalany z kałem i moczem.

Reklama

Bals-Sulphur żel - Wskazania

Choroba zwyrodnieniowa stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk); bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo-krzyżowe; bóle i obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu. Pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs). Preparat może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforezy (ultrafonoforeza) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Bals-Sulphur żel - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Bals-Sulphur żel - Ostrzeżenia

Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz u osób uczulonych na którykolwiek ze składników.

Bals-Sulphur żel - Ciąża

W okresie ciąży preparat może być zastosowany wyłącznie gdy w opinii lekarza korzyść terapeutyczna dla matki jest większa od potencjalnego zagrożenia dla dziecka. Brak danych na temat przenikania preparatu do mleka kobiecego.

Bals-Sulphur żel - Efekty uboczne

Dotychczas nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.

Bals-Sulphur żel - Interakcje

Nie przeprowadzono badań.

Bals-Sulphur żel - Dawkowanie

Zewnętrznie. Preparat wcierać 2-3 razy na dobę w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować przez 2-3 tyg. Leczenie można powtarzać. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę. <u>Sposób podania:</u> stosuje się miejscowo na skórę.

Bals-Sulphur żel - Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex