Balsolan

Reklama

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.Substancją czynną preparatu jest balsam otrzymany z pnia Myroxylon balsamum var. pereirae, zawierający m.in. cynameinę, kwas cynamonowy, kwas benzoesowy oraz żywicę perurezytanolową. Preparat wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz pobudza ziarninowanie ran.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w oparzeniach, odmrożeniach, odleżynach i owrzodzeniach powodowanych żylakami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Osoby ze skłonnością do alergii, w szczególności jeśli wystąpiła nadwrażliwość na kamforę, organiczne kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis). Nie należy stosować maści na otwarte rany oraz na błony śluzowe. Nie stosować u dzieci poniżej 6 rż.

Środki ostrożności

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z maścią. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania maści na większą powierzchnię skóry.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.

Działania niepożądane

Przy nadwrażliwości na balsam peruwiański lub inny składnik preparatu mogą wystąpić skórne odczyny alergiczne.

Interakcje

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, młodzież i dzieci od 6 rż.: cienką warstwę maści nanieść na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2-3 razy na dobę i rozsmarować. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, zaleca się wdrożenie innego leczenia.

Reklama

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex