Źródło

Bebilon pepti MCT

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w przypadku alergii pokarmowych, w tym alergii na białka mleka krowiego oraz do stosowania w zespołach złego wchłaniania. W skład wchodzą białka serwatki poddane hydrolizie znacznego stopnia oraz m.in. nukleotydy i DHA w ilości 0,2% kwasów tłuszczowych.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego u niemowląt od urodzenia, w przypadku przewlekłych biegunek opornych na leczenie, alergii pokarmowych, w tym alergii na białko mleka krowiego, przejścia z żywienia pozajelitowego na żywienie naturalne, niedoboru disacharydaz, resekcji jelita, żywienia przed zabiegami i po zabiegach operacyjnych w obrębie przewodu pokarmowego (dieta bezresztkowa), zespołów złego wchłaniania (stolce tłuszczowe - zaburzenia trawienia i (lub) wchłaniania tłuszczów, zaburzenia trawienia i wchłaniania białek), mukowiscydozy, hipoproteinemii (zaawansowane niedobory białkowo-energetyczne).

Przeciwwskazania

Nie podawać dożylnie.

Dawkowanie

Doustnie lub przez zgłębnik nosowo-żołądkowy. Indywidualne, zgodnie z zapotrzebowaniem niemowlęcia w danym wieku.

Reklama

Uwagi

Można stosować u noworodków z niską urodzeniową masą ciała. 1 płaska miarka zawiera 4,3 g proszku. Stosować pod nadzorem lekarza po rozważeniu wszystkich możliwych sposobów żywienia, w tym karmienia piersią. Zużyć w ciągu 2 h po przygotowaniu. Zużyć nie później niż 4 tygodnie po otwarciu puszki.

Pharmindex