Znajdź lek

Źródło

Bebilon ProExpert AR

Spis treści

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego u niemowląt z tendencją do ulewań. Zawiera mączkę z ziaren chleba świętojańskiego, która pozostaje gęsta w żołądku niemowlęcia, co utrudnia cofanie się treści pokarmowej do jamy ustnej (regurgitację). Zawiera dodatek długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (LCPUFA, w tym DHA w ilości 0,2% kwasów tłuszczowych ogółem) oraz nukleotydów. Nie zawiera glutenu.

Wskazania

Żywienie niemowląt od urodzenia z tendencją do częstego ulewania pokarmu po posiłkach, gdy niemożliwe jest karmienie piersią lub jako uzupełnienie karmienia naturalnego.

Dawkowanie

Indywidualne, zgodnie z zapotrzebowaniem dziecka w danym wieku.

Uwagi

1 płaska miarka zawiera 4,4 g proszku. Preparat osiąga optymalną gęstość około 7 min po przygotowaniu i może stanowić wyłączną dietę najmłodszych niemowląt, które często ulewają po posiłkach lub być uzupełniany innymi posiłkami w wieku późniejszym. Po ustąpieniu nasilonych ulewań wskazane jest zastąpienie preparatu, mlekiem początkowym jeśli niemowlę nie ukończyło 6. mż. lub mlekiem następnym przeznaczonym dla niemowląt powyżej 6. mż. Preparat powinien być stosowany pod nadzorem lekarza.

Pharmindex