Bepanthen

Spis treści

Bepanthen - Skład

1 g maści lub kremu zawiera 50 mg dekspantenolu. Maść zawiera alkohol stearylowy i lanolinę; krem zawiera alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, lanolinę i glikol propylenowy.

Bepanthen - Działanie

Dekspantenol po aplikacji na skórę jest szybko absorbowany i przekształcany jest w kwas pantotenowy, który odgrywa ważną rolę w budowie skóry oraz jej regeneracji w trakcie gojenia się ran.

Reklama

Bepanthen - Wskazania

<u>Maść</u>: miejscowe leczenie odparzeń u niemowląt oraz do leczenia podrażnień brodawek sutkowych u matek karmiących piersią. Preparat jest również polecany: do codziennej pielęgnacji niemowląt (stosowanie po każdej zmianie pieluszki zapobiega powstawaniu odparzeń); do codziennej pielęgnacji brodawek sutkowych u matek karmiących piersią (zapobieganie powstawaniu podrażnień); zapobiegawczo i leczniczo przy otarciach i pęknięciach skóry. <u>Krem</u>: leczenie powierzchniowych ran i otarć naskórka; leczenie niewielkich oparzeń termicznych i słonecznych; codzienna pielęgnacja skóry narażonej na wysychanie i pękanie (np. twarzy, dłoni łokci, pięt); leczenie niewielkich stanów zapalnych nieuszkodzonej skóry.

Bepanthen - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Bepanthen - Ostrzeżenia

Unikać kontaktu preparatu z oczami. Nie stosować na duże głębokie i wyraźnie zakażone rany. Ze względu na zawartość alkoholu stearylowego, lanoliny lub alkoholu cetylowego (tylko krem) preparat może powodować reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ponadto krem zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.

Bepanthen - Ciąża

Preparat może być stosowany w okresie ciąży tylko po zaleceniu przez lekarza. W przypadku stosowania preparatu u kobiet karmiących piersią, należy umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią.

Bepanthen - Efekty uboczne

Mogą wystąpić: reakcje alergiczne, w tym alergiczne reakcje skórne, jak zapalenie kontaktowe skóry, zapalenie alergiczne skóry, świąd, rumień, wyprysk, wysypka, pokrzywka, podrażnienie skóry i pęcherzyki na skórze w miejscu podania.

Bepanthen - Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. <u>Maść</u>. W pielęgnacji niemowląt aby zapobiegać odparzeniom, należy nakładać maść przy każdej zmianie pieluszki, po wcześniejszym przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia. Tak samo należy postępować w przypadku leczenia odparzeń od pieluszek. W pielęgnacji i leczeniu brodawek sutkowych matek karmiących piersią należy nakładać maść na brodawki po każdym karmieniu piersią, przy czym należy umyć brodawki przed każdym karmieniem piersią. W przypadku otarć i pęknięć skóry należy nakładać maść raz lub kilka razy na dobę, w zależności od potrzeb. <u>Krem</u>. Nakładać na powierzchnię skóry raz lub kilka razy na dobę.

Bepanthen - Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->