Bifluorid 12

Reklama

Działanie

Preparat fluoru, zwiększający odporność zębów na próchnicę. Wspomaga remineralizację i hamuje wytwarzanie przez bakterie kwasów niszczących szkliwo zębów. Preparat ma postać szybkoschnącego lakieru, który dobrze przylega do suchego szkliwa i zębiny, umożliwiając wchłonięcie fluoru do tkanek zęba. Lakier tworzy na powierzchni zębów wodoszczelną warstwę, która chroni zęby przed czynnikami termicznymi i chemicznymi. Lakier pozostaje na zębach do kilku dni.

Wskazania

Nadwrażliwość obnażonych szyjek zębowych, korzeni i brzegów koron, również po profesjonalnym czyszczeniu mechanicznym (usuwanie kamienia nazębnego, polerowanie), po założeniu wypełnień kompozytowych i szyn unieruchamiających zęby (jeśli wytrawiano szkliwo) oraz po oszlifowaniu zębów. U dorosłych i młodzieży w zapobieganiu próchnicy: powierzchni przydziąsłowych i stycznych, w miejscach uszkodzeń szkliwa, bruzdach, pęknięciach, niedorozwoju szkliwa, ubytkach klinowych, okolicach klamer, protez, aparatów ortodontycznych i szyn, po osadzeniu koron i mostów oraz w przypadku plam próchniczych w celu zahamowania rozwoju próchnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. W dniu lakierowania zębów nie należy stosować innych preparatów zawierających fluor (tabletki, żele). Preparatu nie należy stosować u dzieci.

Dawkowanie

Lakier nanieść na powierzchnie zębów za pomocą pędzelka lub gąbki i pozostawić na około 20-30 sekund, następnie osuszyć strumieniem powietrza. W nadwrażliwości szyjek zębowych oraz brzegów koron leczenie należy powtarzać 2-3 razy w odstępach tygodniowych. W zapobieganiu próchnicy u dorosłych i młodzieży: preparat stosować 2-3 razy w roku.

Reklama

Uwagi

Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów należy usunąć kamień nazębny.

Pharmindex