Brodacid

Spis treści

Brodacid - skład

1 g płynu na skórę zawiera 50,4 mg kwasu mlekowego, w postaci roztworu 90% i 100 mg kwasu salicylowego.

Brodacid - Działanie

Lek przeciw brodawkom. Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zrogowaciałą warstwę skóry. Dimetylosulfotlenek (substancja pomocnicza) zwiększa przenikanie składników czynnych w głąb tkanki.

Reklama

Brodacid - wskazania

Leczenie brodawek zwykłych, około paznokciowych, brodawek stóp i mozaikowych.

Brodacid - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku

Brodacid - ostrzeżenia

Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z preparatem lub jego oparami i chronić oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Lek należy nakładać wyłącznie na brodawki. Nie należy stosować na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, ze względu na ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kwasu salicylowego.

Brodacid - ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Brodacid - efekty uboczne

W przypadku nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej brodawkę może wystąpić pieczenie i nadżerki, pozostawiające przemijające przebarwienia.

Brodacid - dawkowanie

Zewnętrznie. Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Czas leczenia, w zależności od efektów, wynosi od kilkunastu dni do 6-8 tyg. U dzieci w wieku 2-12 lat stosować szczególnie ostrożnie.

Brodacid - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->