Znajdź lek

Calcium 500 Polfarmex

Spis treści

Działanie

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych hormonów i enzymów, transporcie wody i soli w jelitach, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Laktoglukonian wapnia jest organicznym związkiem łatwo przyswajalnym przez organizm. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia w organizmie, prowadzi do uszczelnienia śródbłonka naczyń, zmniejsza odczyny alergiczne oraz przywraca prawidłową kurczliwość mięśni. Wchłanianie zachodzi w dwunastnicy, wydalany jest głównie z kałem i moczem.

Wskazania

Hipokalcemia. Zapobieganie niedoborom wapnia w okresie ciąży, laktacji i intensywnego wzrostu u dzieci. Zespół złego wchłaniania. Złamania kości. Zapobieganie osteoporozie. Leczenie wspomagające osteoporozy, krzywicy, osteomalacji, chorób alergicznych, stanów zapalnych.

Przeciwwskazania

Hiperkalcemia. Nadczynność przytarczyc. Hiperwitaminoza. Niewydolność nerek znacznego stopnia. Ciężka hiperkalciuria. Kamica nerkowa. Sarkoidoza i inne przewlekłe choroby ziarniniakowate. Dzieci do ukończenia 2 rż.