Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Capsigel N

Spis treści

Reklama

Capsigel N - skład

100 g emulsji zawiera 50 mg noniwamidu (syntetycznej kapsaicyny), 1,9 g kwasu salicylowego, 5 g kamfory, 5 g olejku terpentynowego i 2 g olejku eukaliptusowego.

Reklama

Capsigel N - działanie

Preparat o działaniu rozgrzewającym. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie obolałego miejsca, szybsze ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych, a w konsekwencji bólu.

Reklama

Capsigel N - wskazania

Rozgrzewająco w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Reklama

Capsigel N - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci.

Reklama

Capsigel N - ostrzeżenia

Nie stosować na uszkodzoną skórę. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (wysięk lub wysypka) należy niezwłocznie zaprzestać stosowania. Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie. Po nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć dłonie wodą z mydłem. W żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli przed lub po nałożeniu emulsji, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. Lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (kontaktowe zapalenie skóry). W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie preparatu, zaleca się przemyć skórę wodą utlenioną.

Reklama

Capsigel N - ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Capsigel N - efekty uboczne

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe (wykwit pokrzywkowy).

Capsigel N - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: niewielką ilość emulsji delikatnie wmasować w bolące miejsca 1-2 razy dziennie, nie dłużej niż przez 2 dni. Odstępy między kolejnymi aplikacjami powinny być nie mniejsze niż 4 h. Przerwa przed ponownym zastosowaniem preparatu na to samo miejsce musi wynosić min. 14 dni. Po zastosowaniu preparatu należy starannie umyć ręce. Bezwzględnie unikać kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych.

Capsigel N - uwagi


Podobne leki
Amol
Aromatol Hot żel
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!