Cepan

Spis treści

Cepan - Skład

100 g kremu zawiera 20 g wyciągu etanolowego z cebuli, 5000 j.m. heparyny sodowej, 5 g wyciągu z rumianku, 1 g alantoiny. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Cepan - Działanie

Krem powoduje uelastycznienie blizny, jej spłaszczenie i zblednięcie; zastosowanie preparatu odpowiednio wcześnie zapobiega powstawaniu blizn. Wpływa na metabolizm tkanki łącznej, ogranicza nadmierny wzrost ziarniny i zapobiega tworzeniu się przerosłych blizn. Wzmaga pęcznienie, zmiękczenie i rozluźnienie tkanki bliznowatej, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu. Krem przyspiesza regenerację tkanki zmniejszając reakcję zapalną, a także znosi uczucie napięcia i świądu.

Reklama

Cepan - Wskazania

Miejscowe leczenie blizn i bliznowców (keloidów) po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych. Leczenie przykurczy. Leczenie blizn powiek. Leczenie blizn po czyrakach, owrzodzeniach i trądziku.

Cepan - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Cepan - Ostrzeżenia

Unikać kontaktu preparatu z oczami. W razie przypadkowego połknięcia kremu należy zastosować leczenie objawowe. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu i propylu lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Cepan - Ciąża

Brak doniesień na temat negatywnych skutków stosowania leku podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Cepan - Efekty uboczne

Na początku stosowania preparatu mogą wystąpić zaczerwienienie i pieczenie skóry; reakcje te występują rzadko. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy ograniczyć stosowanie aż do ustąpienia zmian.

Cepan - Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci: na powierzchnię blizny (po całkowitym wyleczeniu rany) nakładać cienką warstwę kremu 2-3 razy na dobę, lekko masując. W leczeniu starych i stwardniałych blizn oraz w przykurczach zaleca się niewielką ilość kremu nałożyć na jałowy gazik i przyłożyć na bliznę na 30-60 minut. Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Cepan - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->