Cerasorb

Reklama

Działanie

Syntetyczny materiał kościotwórczy, postać tradycyjna w kształcie okrągłych granulek. Całkowicie sterylny - czysty fazowo β-fosforan trójwapniowy. Resorbuje się całkowicie w ciągu 6-12 mies. od momentu zaaplikowania. Nie zawiera żadnych składników pochodzenia ludzkiego ani zwierzęcego, a co za tym idzie brak ryzyka infekcji, którego nie da się wykluczyć w przypadku stosowania kości naturalnej (HIV, żółtaczka, choroba wściekłych krów). Dzięki nieregularnym kształtom granulki materiału mogą łaczyć się ze sobą i tworzyć wiązania z łożem ubytku. Pozwala to na uzyskanie znakomitej stabilizacji mechanicznej oraz zapobiega nadmiernej ruchomości zębów. Rozmiar ziaren granulatu oraz jego porowatość gwarantują optymalne tempo resorpcji, stosownie do wskazań. Możliwe jest więc unikniecie przypadkowej, przedwczesnej resorpcji. Mat. można stosować wraz z koncentratem trombocytarnym PRP (Platelet Rich Plasma) zawierającym czynnik wzrostu, przyspieszającym proces remodelingu tkanki kostnej.

Wskazania

Odbudowa ubytków kostnych. Stosowany w zabiegach implantologicznych; podczas wypełniania ubytków powstałych w wyniku resekcji korzenia, ekstyrpacji torbieli, osteotomii korekcyjnej kości oraz chirurgicznego usunięcia zatrzymanego zęba. Ta postać preparatu Cerasorb jest wskazana szczególnie do przeprowadzenia zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej (Sinus-Lift).

Przeciwwskazania

Mat. nie powinien być stosowany w chorobach, w których zaburzone są procesy gojenia np.: zaburzenia przemiany materii, ciężka nie wyrównana lub trudno wyrównywalna cukrzyca, w trakcie terapii choroby nowotworowej, przy leczeniu kortykosterydami w dużych dawkach, w przypadku osteoporozy.

Dawkowanie

Według wskazań producenta.

Reklama

Uwagi

Materiał sterylny, opakowanie przeznaczone jest do jednorazowego użytku i nie nadaje się do ponownej sterylizacji. Stosowanie mat. powinno odbyć się w aseptycznych warunkach. Nie stosować po upływie daty ważności.

Pharmindex