Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Chela-Ferr Bio-complex

Reklama

Działanie

Suplement diety. Zawiera dobrze przyswajalną i bezpieczną w dawkowaniu formę żelaza w postaci chelatu aminokwasowego w kompleksie z witaminami C, B6, B12 i kwasem foliowym. Żelazo jest niezbędne do wytwarzania czerwonych krwinek. Witamina B6 pomaga w gospodarce żelaza oraz uczestniczy w procesach krwiotwórczych, jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i immunologicznego. Witamina B12 uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi, przeciwdziała niedokrwistości i wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę przy podziałach komórek. Witamina C ułatwia wchłanianie trudno przyswajalnego żelaza niehemowego obecnego w produktach roślinnych, co zwiększa ogólną pulę tego pierwiastka w organizmie oraz jego dystrybucję do szpiku kostnego. Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek, przyczynia się do prawidłowego rozwoju płodu w łonie matki oraz pobudza procesy krwiotwórcze.

Wskazania

Uzupełnienie diety w żelazo, kwas foliowy i witaminy B6, B12, C, szczególnie u osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo jak również u kobiet w ciąży, planujących ciążę, karmiących i w okresie około menstruacyjnym oraz u osób przy wzmożonej aktywności ruchowej i u dawców krwi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież i dzieci >3. rż.: 1 kapsułka na dobę po posiłku. Kobiety planujące ciążę, w okresie ciąży i laktacji: 1-2 kapsułki na dobę.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex