Chela-Mag B6 Skurcz

Reklama

Działanie

Suplement diety. Potas uczestniczy w przepływie informacji między komórkami nerwowymi, wpływając na sprawne funkcjonowanie układu nerwowego, a wraz z magnezem zaangażowany jest w pobudliwość nerwowo-mięśniową. Witamina B6 jest niezbędna w metabolizmie magnezu oraz sprzyja jego wchłanianiu. Prawidłowe stężenie jonów potasowych i magnezowych warunkuje sprawny proces skurczu i rozkurczu mięśni. Minerały te są także niezbędne do syntezy białek, biorą udział w metabolizmie węglowodanów oraz w przemianach energetycznych. Odpowiednie spożycie magnezu i potasu może wpływać na zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi. Mechanizm hipotensyjnego działania potasu wynika m.in. ze zwiększonego wydalania sodu przez nerki. Potas i magnez to pierwiastki korzystnie wpływające na pracę serca, mają istotne znaczenie dla prawidłowego przekazywania sygnałów komórkom mięśnia sercowego, co wpływa na miarowy rytm pracy serca.

Wskazania

Uzupełnianie niedoborów magnezu, potasu i witaminy B6.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 1-2 razy dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Pharmindex