Chlo-site

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu antyseptycznym do stosowania miejscowego. Chlorheksydyna działa bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz grzybostatycznie na drożdżaki. Preparat zawiera dwa rodzaje soli chlorheksydyny, które uniemożliwiają powtórną kolonizację kieszonek przyzębnych przez bakterie. Likwiduje ciężkie i przewlekłe zapalenia przyzębia, spłyca kieszonkę przyzębną o 6 mm. Postać żelu zapewnia odpowiednie nawilżenie, stymulując proces gojenia. Preparat wchłania się w ciągu 10-30 dni. Igła do aplikacji żelu uniemożliwia, podczas zabiegu, uszkodzenie tkanek przyzębia objętych zapaleniem.

Wskazania

Preparat stosuje się po mechanicznym usunięciu płytki i wygładzeniu korzenia. Dzięki nawilżającym właściwościom i plastyczności matrycy żelu jest zalecany jako środek wspomagający w leczeniu periodontopatii. Preparat można uznać jako integralną część procesu leczenia periodontopatii i perimplantitis.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, ból zębów, dyskomfort w obrębie dziąseł lub obrzęk dziąseł.

Dawkowanie

Ząb należy opracować mechanicznie, przepłukać wodą destylowaną i osuszyć za pomocą sączka, następnie nałożyć preparat do kieszonki przyzębnej lub do kieszonki przy implancie. Aplikację materiału rozpoczynamy od dna kieszonki stopniowo wycofując się z niej w kierunku dokoronowym, aż do całkowitego jej uzupełnienia. Jeżeli głębokość kieszonki jest większa niż 6 mm, to leczenie za pomocą preparatu można wznowić po 30 dniach.

Reklama

Uwagi

Miejsca objęte leczeniem należy omijać przy szczotkowaniu zębów przez 2 tygodnie.

Pharmindex