Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Clotrimazolum Hasco

Spis treści

Reklama

Clotrimazolum Hasco - skład

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy i alkohol benzylowy.

Reklama

Clotrimazolum Hasco - działanie

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Hamuje biosyntezę ergosterolu niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności i w efekcie do lizy komórki. W małych stężeniach działa grzybostatycznie, a w dużych grzybobójczo.

Reklama

Clotrimazolum Hasco - wskazania

Grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki, pleśniaki oraz inne gatunki grzybów: grzybica stóp, grzybica dłoni, grzybica skóry tułowia, grzybica pachwin, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (Candida vulvitis i balanitis).

Reklama

Clotrimazolum Hasco - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować dopochwowo.

Reklama

Clotrimazolum Hasco - ostrzeżenia

Unikać kontaktu preparatu z oczami i ustami. Klotrymazol stosowany miejscowo może uszkadzać środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (prezerwatywy i krążki dopochwowe). Podczas stosowania klotrymazolu na błony śluzowe zewnętrznych narządów płciowych i co najmniej przez 5 dni po zaprzestaniu jego stosowania, nie należy używać mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera 1,5 g alkohol benzylowy w 100 g kremu. Alkohol benzylowy może powodować reakcje alergiczne lub łagodne miejscowe podrażnienie.

Reklama

Clotrimazolum Hasco - ciąża

Lek można stosować w okresie ciąży tylko w zdecydowanej konieczności. Podczas leczenia zakażenia warg sromowych, nie należy stosować preparatu dopochwowo. W okresie karmienia piersią lek może być stosowany tylko w przypadkach uzasadnionych, pod kontrolą lekarza.

Reklama

Clotrimazolum Hasco - efekty uboczne

Rzadko mogą wystąpić reakcje skórne (rumień, zaczerwienienie, pieczenie skóry, pokrzywka, krostki, złuszczanie naskórka, podrażnienie). Ponadto: ogólnoustrojowe reakcje alergiczne, ból oraz świąd i wysypka.

Clotrimazolum Hasco - interakcje

Klotrymazol zmniejsza skuteczność amfotercyny i innych antybiotyków polienowych (np. nystatyny, natamycyny). Jednocześnie stosowane miejscowo preparaty zawierające silnie działające steroidy osłabiają działanie klotrymazolu.

Clotrimazolum Hasco - dawkowanie

Miejscowo: 2-3 razy na dobę, cienką warstwę kremu nanieść na chorobowo zmienioną skórę i delikatnie wetrzeć. Po ustąpieniu ostrych objawów lek należy stosować jeszcze przez co najmniej miesiąc.

Clotrimazolum Hasco - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Clotrimazolum GSK
Clotrimazolum Medana
Daktarin
Mikonazol VP

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!