Źródło

Colon C

Reklama

Działanie

Suplement diety zawierający składniki poprawiajace perystaltykę jelit. Łupiny nasion babki płesznik są źródłem błonnika pokarmowego. Jest to włókno roślinne, które posiada zdolność pęcznienia w przewodzie pokarmowym. Zwiększając objętość, pobudza ściany jelit do pracy i przesuwania znajdującej się w nich masy. Obecność błonnika w jelitach zmniejsza ilość cholesterolu wchłanianego z pokarmu. Ponadto preparat zawiera fruktooligosacharydy - prebiotyki pochodzenia roślinnego (inulina) oraz bakterie probiotyczne z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium. Zastosowane w preparacie szczepy bakterii IV generacji poprzez podwójne powlekanie zmniejszają straty w czasie przechowywania, ale także gwarantują dotarcie do jelit.

Wskazania

Wspomagająco przy zaburzonej pracy jelit. Odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej po antybiotykoterapii. Pomocniczo w odchudzaniu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 1 czubatą łyżeczkę (5 g) 2 razy dziennie - przed śniadaniem i kolacją. Zmieszać z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. Popić dodatkową szklanką wody lub soku. Po 2 tyg. porcję można zmniejszyć o połowę. Nie przekraczać zalecanej porcji.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex