Colon C

Spis treści

Colon C - Skład

Proszek zawiera: łupiny nasion babki płesznik, fruktooligosacharydy, bakterie kwasu mlekowego <I>Lactobacillus acidophilus</I> i <I>Bifidobacterium lactis</I>.

Colon C - Działanie

Suplement diety zawierający składniki poprawiajace perystaltykę jelit. Łupiny nasion babki płesznik są źródłem błonnika pokarmowego. Jest to włókno roślinne, które posiada zdolność pęcznienia w przewodzie pokarmowym. Zwiększając objętość, pobudza ściany jelit do pracy i przesuwania znajdującej się w nich masy. Obecność błonnika w jelitach zmniejsza ilość cholesterolu wchłanianego z pokarmu. Ponadto preparat zawiera fruktooligosacharydy - prebiotyki pochodzenia roślinnego (inulina) oraz bakterie probiotyczne z rodzaju <I>Lactobacillus</I> i <I>Bifidobacterium</I>. Zastosowane w preparacie szczepy bakterii IV generacji poprzez podwójne powlekanie zmniejszają straty w czasie przechowywania, ale także gwarantują dotarcie do jelit.

Reklama

Colon C - Wskazania

Wspomagająco przy zaburzonej pracy jelit. Odbudowa prawidłowej flory bakteryjnej po antybiotykoterapii. Pomocniczo w odchudzaniu.

Colon C - Ciąża

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Colon C - Dawkowanie

Doustnie: 1 czubatą łyżeczkę (5 g) 2 razy dziennie - przed śniadaniem i kolacją. Zmieszać z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. Popić dodatkową szklanką wody lub soku. Po 2 tyg. porcję można zmniejszyć o połowę. Nie przekraczać zalecanej porcji.

Colon C - Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex
<-- popup -->