Compoglass Flow

Reklama

Działanie

Światłoutwardzalny, kompomerowy materiał wypełniający o półpłynnej konsystencji. Polimeryzuje pod wpływem światła o długości fali 400-500 nm (niebieskie światło lampy halogenowej). Widoczny w promieniach rentgenowskich. Łączy zalety cementów szkło-jonomerowych i światłoutwardzalnych materiałów złożonych. Półpłynna konsystencja znacznie ułatwia pracę, ponieważ materiał dobrze przystosowuje się do ścian ubytku i nie wymaga dodatkowego modelowania instrumentem. Posiada własną adhezję do tkanek, pozwalającą na wykonanie wypełnienia bez wytrawiania tkanek zęba. Uwalnia jony fluoru w dużym stężeniu, co zmniejsza ryzyko powstania próchnicy wtórnej. Charakteryzuje się zmniejszoną wrażliwością na wilgoć zew., dużą wytrzymałością na ścieranie i możliwością uzyskania gładkiej powierzchni po wypolerowaniu.

Wskazania

Wypełnianie ubytków wszystkich klas w zębach mlecznych. Wypełnianie ubytków klasy V (ubytki przyszyjkowe, nadżerki w obrebie cementu korzeniowego, ubytki klinowe) oraz ubytków klasy III. Wypełnianie czasowe ubytków klas I i II.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek składnik materiału Compoglass Flow oraz brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki nakładania materiału.

Reklama

Uwagi

Temperatura przechowywania: 2-28st.C. Materiał Compoglass Flow po wyjęciu z opakowania z folii aluminiowej można przechowywać dwa miesiące. Materiał należy zużyć w ciągu tego czasu. Pojemniki Cavifil zamykać bezpośrednio po użyciu, w celu uniknięcia przedwczesnej polimeryzacji materiału.

Pharmindex