Cresophene

Spis treści

Cresophene - Skład

1 g roztw. zawiera 1,11 mg octanu deksametazonu i 50 mg tymolu.

Cresophene - Działanie

Preparat stomatologiczny o działaniu przeciwzapalnym (deksametazon, kortykosteroid) oraz antyspetycznym (tymol). Stosowany jest miejscowo do kanału korzenia zębowego, w związku z tym jego wchłanianie ogólnoustrojowe jest mało prawdopodobne.

Reklama

Cresophene - Wskazania

Odkażanie kanałów korzeniowych przed ich wypełnieniem.

Cresophene - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w szczególności nadwrażliwość na kortykosteroidy i fenole. Dzieci poniżej 30 miesięcy.

Cresophene - Ostrzeżenia

W przypadku kontaktu preparatu z błoną śluzową, należy przepłukać jamę ustną dużą ilością wody. Nie połykać. Nie nasączać nadmiernie lekiem bawełnianego wacika, umieszczanego w kanale. Nie stosować na obnażoną miazgę.

Cresophene - Ciąża

Preparatu nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Brak informacji na temat przenikania leku do mleka matki, lecz ryzyko wpływu na dziecko jest mało prawdopodobne przy zastosowaniu miejscowym (do kanału korzeniowego zęba) dawek leczniczych.

Cresophene - Efekty uboczne

Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości.

Cresophene - Dawkowanie

Do stosowania miejscowego na miazgę zęba. Wyłącznie do profesjonalnego stosowania w praktyce dentystycznej. Po usunięciu zgorzelinowej miazgi i opracowaniu kanału korzeniowego, umieścić w kanale wacik nasączony preparatem po uprzednim jego odciśnięciu w celu uniknięcia wprowadzenia nadmiaru roztworu. Następnie uszczelnić kanał korzeniowy cementem tymczasowym nie uciskającym. Pozostawić na miejscu przez okres 3-5 dni. Jeśli konieczne, zabieg należy powtórzyć po uprzednim usunięciu resztek z kanału i opracowaniu kanału w typowy sposób.

Cresophene - Uwagi

Lek nie wywiera wpływa na prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->