Cyclo 3 Fort

Spis treści

Cyclo 3 Fort - skład

1 kaps. zawiera: 150 mg suchego wyciągu z kłącza ruszczyka kolczastego, 150 mg metylochalkonu hesperydyny i 100 mg kwasu askorbowego. Kapsułki zawierają żółcień pomarańczową.

Cyclo 3 Fort - Działanie

Preparat o działaniu ochraniającym naczynia krwionośne oraz poprawiającym napięcie ściany naczyń żylnych. Poprawa napięcia ściany naczyń żylnych jest wynikiem adrenergicznego mechanizmu działania, wynikającego z bezpośredniego pobudzenia receptorów postsynaptycznych α1 i α2 (wyciąg z ruszczyka kolczastego działa jako agonista tych receptorów) oraz z ich pośredniego pobudzenia poprzez przesunięcie noradrenaliny zmagazynowanej w zakończeniach nerwowych. Hesperydyna zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i przeciwdziała powstawaniu obrzęków. Jej działanie jest wzmocnione przez kwas askorbowy, który zwiększa oporność naczyń włosowatych. Preparat oddziaływuje więc na ścianę naczyń żylnych dwukierunkowo: tonizująco i troficznie. Eliminacja następuje z moczem i kałem. Wydalanie z kałem wiąże się z krążeniem wątrobowo-jelitowym.

Reklama

Cyclo 3 Fort - wskazania

Preparat wskazany jest do stosowania u dorosłych. Leczenie objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból). Pomocniczo w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu.

Cyclo 3 Fort - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na zawartość kwasu askorbowego: zaburzenia w gospodarce żelazowej (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna).

Cyclo 3 Fort - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia biegunki należy przerwać leczenie. Należy skontaktować się z lekarzem jeśli: pojawi się stan zapalny skóry lub zgrubienia podskórne czy owrzodzenia skóry; wystąpi nagły obrzęk jednej lub obu kończyn dolnych, niewydolność serca lub nerek. W przypadku nasilenia się hemoroidów leczenie powinno być krótkotrwałe. Podawanie preparatu nie jest substytutem odpowiedniego leczenia innych schorzeń proktologicznych. W przypadku gdy objawy nie ustąpią w ciągu 1 tyg., należy przeprowadzić badanie proktologicznei ponownie zweryfikować sposób leczenia. Kwas askorbowy ze względu na właściwości redukujące może wpływać na wyniki badań diagnostycznych (np. oznaczanie zawartości glukozy, bilirubiny, aktywności aminotransferazy, mleczanów). Preparat zawiera barwnik azowy, żółcień pomarańczową FCF(E110) i może powodować reakcje alergiczne.

Cyclo 3 Fort - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cyclo 3 Fort - efekty uboczne

Często: biegunka (niekiedy ciężka, ustępuje po odstawieniu preparatu), bóle brzucha. Niezbyt często: bezsenność, niestrawność, mdłości, rumień, świąd, skurcze mięśni, bóle kończyn. Rzadko: nerwowość, zawroty głowy, uczucie zimna w kończynach, ból naczyń żylnych, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, aftowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia wątroby i dróg żółciowych (wzrost aminotransferazy alaninowej). Częstość nieznana: odwracalne mikroskopowe, głównie limfocytarne, zapalenie okrężnicy, ból żołądka.

Cyclo 3 Fort - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: w leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból) stosuje się 2 - 3 kaps. na dobę. Można przyjmować 1 kaps. rano i 1 kaps. wieczorem lub 2 kaps. rano i 1 kaps. wieczorem. Pomocniczo wleczeniu objawów związanych z żylakami odbytu, stosuje się w 4 - 5 kaps. na dobę. Można przyjmować 2 kaps. rano i 2 kaps. wieczorem lub 3 kaps. rano i 2 kaps. wieczorem. W hemoroidach preparat przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż tydzień). Kapsułki należy popić szklanką wody.

Cyclo 3 Fort - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->