Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

D-Vitum Forte

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek. Zawarty w preparacie olej lniany charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D (D-vitum forte 1000 j.m. i 2000 j.m). Do postępowania dietetycznego w deficycie i niedoborach witaminy D (D-Vitum forte 4000.j.m.).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 1000 j.m. lub 2000 j.m. lub 4000 j.m. dziennie w zależności od wskazań lekarza, bez względu na posiłek. Dzieci powyżej 6 rż.: 1 kaps. 1000 j.m. dziennie bez względu na posiłek.

Uwagi

Preparat przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Pharmindex