Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Delicol

Delicol to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która niweluje kolkę. Preparat można zażywać w czasie karmienia piersią. Wskazaniem do stosowania jest postępowanie dietetyczne w stanach dolegliwości trawiennych wywołanych nietolerancją laktozy w pokarmie u niemowląt.         
Spis treści

Reklama

Delicol - skład

100 ml preparatu zawiera: 1,57 g laktazy.

Reklama

Delicol - działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje dolegliwości kolkowe.

Delicol - wskazania

Postępowanie dietetyczne w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt.

Reklama

Delicol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Delicol - ciąża

Preparat może być używany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.

Reklama

Delicol - dawkowanie

Doustnie. Karmienie piersią. Dzieci 0-2 tyg.: 7-8 kropli na posiłek, dzieci 3-4 tyg.: 8-9 kropli na posiłek, dzieci 1-2 mies.: 9-11 kropli na posiłek, dzieci 2-3 mies.: 11-14 kropli na posiłek, dzieci 3-4 mies.: 12-15 kropli na posiłek, dzieci >4 mies. 14-17 kropli na posiłek. Sposób podania: odmierzyć na łyżeczkę odpowiednią ilość kropli i podać do bezpośredniego spożycia. Kontynuować karmienie piersią. Mleko modyfikowane. Mleko należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie dodać do niego krople. 60 ml mleka: 6-7 kropli, 90 ml mleka: 6-10 kropli, 120 ml mleka: 7-14 ml, 150 ml mleka: 10-17 kropli, 180 ml mleka: 11-20 kropli, >180 ml mleka: 15-25 kropli. Nie przechowywać niespożytego mleka. Preparat powinien być podawany w okresie pierwszych 3-4 mż., następnie powinien być stopniowo odstawiany. Ilość kropli dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Z tego względu zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli, a w przypadku braku skuteczności stopniowo zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości z podanych przedziałów.

Reklama

Delicol - uwagi

Nie dodawać kropli do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Preparat zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Preparat należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy stosować pozajelitowo. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tyg.


Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!