Dla Ciebie, na zdrowie!

Demopia Demodex

Spis treści

Reklama

Demopia Demodex - skład

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Origanum Majorana Herb Oil, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Polysorbate80. Chusteczki nie zawierają środków zapachowych, może być wyczuwalny naturalny zapach składników aktywnych.

Reklama

Demopia Demodex - działanie

Kosmetyk w postaci chusteczek nawilżanych. Olejek majerankowy zawiera terpinen-4-ol, który wykazuje działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, przyspiesza gojenie się zmian skórnych oraz łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest jednym z podstawowych elementów struktury skóry. Odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia poprzez bardzo silne zdolności wiązania wody. Korzystnie wpływa na odbudowę uszkodzonego naskórka. Wygładza, poprawia elastyczność i ujędrnia skórę oraz tworzy na jej powierzchni film ochronny. Żel aloesowy silnie nawilża skórę, chroni i odbudowuje naskórek, również jego głębsze warstwy. Działa łagodząco i regenerująco na podrażnioną skórę, ma właściwości przeciwświądowe, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Alantoina działa regenerująco, przyspiesza ziarninowanie i tym samym ułatwia gojenie się urazów oraz odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie i świąd, łagodzi zaczerwienie skóry wrażliwej. Nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. D-Pantenol bardzo łatwo wnika w głąb skóry, przenika naskórek i gromadzi się w skórze właściwej, gdzie zmienia się w kwas pantotenowy. Działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, przyspiesza gojenie się zmian skórnych poprzez pobudzenie podziałów komórek skóry.

Reklama

Demopia Demodex - wskazania

Chusteczki polecane do codziennej pielęgnacji i oczyszczania wrażliwych powiek, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc wyrastania rzęs i brwi oraz pielęgnacji twarzy. Pomagają usunąć zanieczyszczenia, takie jak złogi wokół podstawy rzęs (łupież cylindryczny), pyłki i wydzielinę zalegające na powiekach. Łagodzą podrażnienia i stany zapalne skóry wywołane m.in. przez bakterie, alergie lub nużeńcowe zapalenie powiek, dysfunkcję gruczołów Meiboma, jęczmień i gradówkę. Łagodzą objawy, takie jak swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk powiek, suchość oka oraz odczucie piasku pod powiekami (wywołane m.in. zakażeniem). Nawilżają skórę powiek oraz korzystnie wpływają na regenerację uszkodzonego naskórka.

Reklama

Demopia Demodex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, a w przypadku wystapienia reakcji alergicznej przerwać stosowanie preparatu. Nie stosować na uszkodzoną i zranioną skórę.

Reklama

Demopia Demodex - dawkowanie

Dorośli: 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Przed otwarciem saszetki dokładnie umyć ręce. Otworzyć saszetkę, rozłożyć chusteczkę. Delikatnie przyłożyć chusteczkę do powieki zamkniętego oka. Przy nasadzie rzęs ostrożnie masować powiekę okrężnymi ruchami, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Następnie oczyścić brwi i skórę twarzy. Po zastosowaniu chusteczki nie należy otwierać oka przez ok. 10 sekund. Pozostawić do wyschnięcia, nie spłukiwać. Czynność powtórzyć wokół drugiego oka, używając nowej chusteczki.

Reklama

Demopia Demodex - uwagi

Preparat sterylny wyłącznie do jednorazowego użycia. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka, ponieważ może to wywołać odczucie pieczenia. Ze względu na zawartość ekstraktów roślinnych kolor chusteczek może się różnić.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!