} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dentafen

Spis treści

Reklama

Dentafen - skład

1 pastylka zawiera 50 mg 10% koenzymu Q10, 50 mg wyciągu z szałwii lekarskiej, 30 mg wyciągu z kwiatów rumianku i 30 mg wyciągu z kory dębu.

Reklama

Dentafen - działanie

Suplement diety zawierający składniki o działaniu przeciwzapalnym, regenerującym i odkażającym. Wyciąg z szałwii ma działanie bakteriobójcze. Zawarte w szałwii taniny, olejek eteryczny i gorycz karnozol działają antyseptycznie i grzybobójczo, hamują rozmnażanie się bakterii odpowiedzialnych za rozwój infekcji. Wyciąg z kwiatów rumianku zawiera chamazulen i alfa-bisabolol działając przeciwzapalnie, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo (Candida albicans). Wyciąg z kory dębu zawiera garbniki, która działają silnie ściągająco oraz bakteriobójczo na błonę śluzowa jamy ustnej. Koenzym Q10 posiada właściwości poprawiające miejscowo kondycję dziąseł i kieszonek zębowych oraz działa ogólnoustrojowo hamując procesy starzenia się komórek.

Reklama

Dentafen - wskazania

Do stosowania w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, aftach i pleśniawkach, skaleczeniach i otarciach w obrębie jamy ustnej, po leczeniu stomatologicznym i implantach, w nadżerkach błony śluzowej jamy ustnej, w uszkodzeniach śluzówki wywołanych obecnością aparatów ortodontycznych i protez zębowych oraz wspomagająco w zapaleniu gardła i anginie.

Reklama

Dentafen - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować łącznie z preparatami zawierającymi żelazo i magnez.

Reklama

Dentafen - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Dentafen - dawkowanie

Doustnie, dorośli: ssać powoli 1 pastylkę 6 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Dentafen - uwagi

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!