Dentosept

Spis treści

Dentosept - Skład

Preparat zawiera 100 ml wyciągu płynnego złożonego (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Ekstrahent: etanol 70% (v/v).

Dentosept - Działanie

Preparat złożony, roślinny przeznaczony do stosowania tradycyjnego w stanach zapalnych jamy ustnej. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zawarte w preparacie surowce roślinne działają przeciwzapalnie, odkażająco, przeciwbakteryjnie i ściągająco.

Reklama

Dentosept - Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka), powierzchniowym zapaleniu przyzębia, jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający.

Dentosept - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (<i>Asteraceae), </i>dawniej złożonych (<i>Compositae)</i>, miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek lub którykolwiek ze składników leku.

Dentosept - Ostrzeżenia

Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu (10 ml zawiera ok. 5,67 g etanolu) stosując preparat u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 rż.

Dentosept - Ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dentosept - Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: płukać jamę ustną 15% roztworem wodnym preparatu; odmierzyć 10 ml leku (do niższej kreski) za pomocą dołączonej miarki i uzupełnić wodą (do wyższej kreski). Młodzież i dzieci powyżej 6 rż.: po konsultacji z lekarzem. Stosować rozcieńczenie 10 ml leku odmierzone za pomocą dołączonej miarki w szklance wody. Preparat stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Płyn może być stosowany do ustąpienia objawów.

Dentosept - Uwagi

Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zastosowaniu preparatu (alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu). Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Pharmindex
<-- popup -->