Dla Ciebie, na zdrowie!

Dentosept

Spis treści

Reklama

Dentosept - skład

1 ml leku zawiera 0,91 g wyciągu płynnego złożonego (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Ekstrahent: etanol 70% (v/v). Zawartość etanolu 60-70% (V/V).

Reklama

Dentosept - działanie

Tradycyjny lek roślinny przeznaczony do stosowania u u osób w wieku powyżej 6 lat jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, odkażający i ściagający.

Reklama

Dentosept - wskazania

Tradycyjny lek roślinny przeznaczony do stosowania u osób w wieku powyżej 6 lat jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, odkażający i ściągający w: stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła; zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka); powierzchniowym zapaleniu przyzębia; skłonności do krwawienia z dziąseł; pomocniczo w parodontozie.

Reklama

Dentosept - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, uczulenia na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych - Compositae), uczulenie na tymianek, szałwię, miętę lub inne rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae, dawniej wargowych - Labiatae), uczulenie na korę dębu, kłącze tataraku.

Reklama

Dentosept - ostrzeżenia

Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu (10 ml zawiera ok. 5,67 g etanolu) stosując preparat u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Lek może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży w wieku do 18 lat wyłącznie z zalecenia lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat, ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej.

Reklama

Dentosept - ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Dentosept - efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Dentosept - dawkowanie

Zewnętrznie. Płukać jamę ustną i (lub) gardło do 3 razy na dobę stosując roztwór po wcześniejszym rozcieńczeniu wodą. Dorośli: płukać 15% roztworem - odmierzyć 10 ml leku (do niższej kreski na miarce) za pomocą dołączonej miarki i uzupełnić wodą (do wyższej kreski na miarce). Młodzież i dzieci powyżej 6 lat.: po konsultacji z lekarzem, płukać ok. 4% roztworem - odmierzyć 10 ml leku (do niższej kreski na miarce) i przelać do szklanki z wodą (ok. 250 ml). Dzieci poniżej 6 lat: nie stosować. Preparat stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Płyn może być stosowany do ustąpienia objawów.

Dentosept - uwagi

Bezpośrednio po zastosowaniu leku alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy stosowaniu zgodnie z instrukcją lek nie powinien wpływać negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!