Źródło

Dentosept

Reklama

Działanie

Preparat złożony, roślinny przeznaczony do stosowania tradycyjnego w stanach zapalnych jamy ustnej. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zawarte w preparacie surowce roślinne działają przeciwzapalnie, odkażająco, przeciwbakteryjnie i ściągająco.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka), powierzchniowym zapaleniu przyzębia, jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek lub którykolwiek ze składników leku.

Środki ostrożności

Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu (10 ml zawiera ok. 5,67 g etanolu) stosując preparat u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 rż.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: płukać jamę ustną 15% roztworem wodnym preparatu; odmierzyć 10 ml leku (do niższej kreski) za pomocą dołączonej miarki i uzupełnić wodą (do wyższej kreski). Młodzież i dzieci powyżej 6 rż.: po konsultacji z lekarzem. Stosować rozcieńczenie 10 ml leku odmierzone za pomocą dołączonej miarki w szklance wody. Preparat stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Płyn może być stosowany do ustąpienia objawów.

Reklama

Uwagi

Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zastosowaniu preparatu (alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu). Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Pharmindex