} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dentosept A

Spis treści

Reklama

Dentosept A - skład

100 g płynu zawiera wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanolu 70% (V/V) - 50 g, 2 g benzokaina -2 g.

Reklama

Dentosept A - działanie

Preparat złożony, roślinny przeznaczony do stosowania w stanach zapalnych jamy ustnej. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zawarte w preparacie surowce roślinne działają w szerokim zakresie objawów: przeciwzapalnie, odkażająco, przeciwbakteryjnie i ściągająco. Benzokaina działa znieczulająco.

Reklama

Dentosept A - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł, aftach, odleżynach jamy ustnej (po protezach zębowych), pomocniczo w parodontozie.

Reklama

Dentosept A - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae - dawniej złożonych Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Dentosept A - ostrzeżenia

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Zawartość etanolu należy wziąć pod uwagę stosując preparat u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

Reklama

Dentosept A - ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.

Reklama

Dentosept A - efekty uboczne

Częstość nieznana: przebarwienia zębów i śluzówki jamy ustnej przemijające po umyciu zębów; przemijające, krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej występujące bezpośrednio po zastosowaniu leku; reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę, methemoglobinemia.

Dentosept A - dawkowanie

Zewnętrznie, na śluzówkę jamy ustnej. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej w przypadku opakowania bez aplikatora smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego do 3 razy na dobę; w przypadku opakowania z aplikatorem aplikować jedną dawkę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalnie, jednorazowo można zastosować do 5 dawek preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 15 dawek. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 cm do około 5 cm. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej. Preparat stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Lek może być stosowany do ustąpienia objawów. Ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, preparatu nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Dentosept A - uwagi

Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn bezpośrednio po zastosowaniu preparatu (alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu). Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!