Nowy sklep

już ON-LINE

Dermopur

Działanie

Preparat o działaniu miejscowo znieczulającym, ściągającym i wysuszającym.

Wskazania

Stany wysiękowe i zapalne skóry przebiegające z bolesnymi i swędzącymi wykwitami. Pomocniczo w leczeniu i łagodzeniu objawów takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazy wysiękowe, świerzbiączka, potówki, pokrzywki, stany po ukąszeniach owadów, trądzik młodzieńczy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na błony śluzowe, otwarte rany, owrzodzenia oraz powierzchnie ciała pozbawione naskórka. Nie stosować u pacjentów leczonych sulfonamidami. U dzieci w wieku poniżej 12 lat preparat może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Środki ostrożności

Nie stosować długotrwale, gdyż mogą wystąpić odczyny alergiczne. Podczas stosowania preparatu istnieje ryzyko wystąpienia methemoglobinemii, szczególnie u osób nadwrażliwych i u dzieci. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (np. nasilenie świądu, zaczerwienienie), lek należy odstawić i zasięgnąć porady dermatologa.

Ciąża i laktacja

Preparat stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku przewagi korzyści nad ryzykiem. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: świąd, wysypka, rumień. U osób nadwrażliwych istnieje ryzyko wystąpienia bardziej nasilonych reakcji tj. miejscowe odczyny alergiczne, pokrzywka czy kontaktowe zapalenie skóry. Istnieje ryzyko wystąpienia methemoglobinemii po wchłonięciu się leku przez skórę w przypadku rozległych zmian sączących na skórze, długotrwałego stosowania i stosowania leku u dzieci.

Interakcje

Należy unikać jednoczesnego stosowania z substancjami o charakterze kationowym: fenazon, kamfora, rezorcynol, glikole polioksyetylenowe (czopki, maści) - może powstać zabarwienie; substancjami o silnie kwaśnym lub zasadowym charakterze i w podwyższonej temperaturze oraz sulfonamidami, oksytetracykliną - benzokaina hamuje ich działanie bakteriostatyczne.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Chorobowo zmienione miejsce na skórze należy smarować cienką warstwą preparatu kilka razy (3 lub 4 razy) na dobę. U dzieci w wieku poniżej 12 lat preparat może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex