Dermopur

Spis treści

Dermopur - Skład

1 g pudru leczniczego zawiera: 15 mg benzokainy.

Dermopur - Działanie

Preparat o działaniu miejscowo znieczulającym, ściągającym i wysuszającym.

Reklama

Dermopur - Wskazania

Stany wysiękowe i zapalne skóry przebiegające z bolesnymi i swędzącymi wykwitami. Pomocniczo w leczeniu i łagodzeniu objawów takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazy wysiękowe, świerzbiączka, potówki, pokrzywki, stany po ukąszeniach owadów, trądzik młodzieńczy.

Dermopur - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na błony śluzowe, otwarte rany, owrzodzenia oraz powierzchnie ciała pozbawione naskórka. Nie stosować u pacjentów leczonych sulfonamidami. U dzieci w wieku poniżej 12 lat preparat może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Dermopur - Ostrzeżenia

Nie stosować długotrwale, gdyż mogą wystąpić odczyny alergiczne. Podczas stosowania preparatu istnieje ryzyko wystąpienia methemoglobinemii, szczególnie u osób nadwrażliwych i u dzieci. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (np. nasilenie świądu, zaczerwienienie), lek należy odstawić i zasięgnąć porady dermatologa.

Dermopur - Ciąża

Preparat stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku przewagi korzyści nad ryzykiem. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.

Dermopur - Efekty uboczne

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: świąd, wysypka, rumień. U osób nadwrażliwych istnieje ryzyko wystąpienia bardziej nasilonych reakcji tj. miejscowe odczyny alergiczne, pokrzywka czy kontaktowe zapalenie skóry. Istnieje ryzyko wystąpienia methemoglobinemii po wchłonięciu się leku przez skórę w przypadku rozległych zmian sączących na skórze, długotrwałego stosowania i stosowania leku u dzieci.

Dermopur - Interakcje

Należy unikać jednoczesnego stosowania z substancjami o charakterze kationowym: fenazon, kamfora, rezorcynol, glikole polioksyetylenowe (czopki, maści) - może powstać zabarwienie; substancjami o silnie kwaśnym lub zasadowym charakterze i w podwyższonej temperaturze oraz sulfonamidami, oksytetracykliną - benzokaina hamuje ich działanie bakteriostatyczne.

Dermopur - Dawkowanie

Zewnętrznie. Chorobowo zmienione miejsce na skórze należy smarować cienką warstwą preparatu kilka razy (3 lub 4 razy) na dobę. U dzieci w wieku poniżej 12 lat preparat może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Dermopur - Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex