Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Dexeryl

Działanie

Krem głęboko nawilża skórę oraz odbudowuje jej barierę hydro-lipidową. Wazelina biała i parafina ciekła tworzą barierę ochronną, zapobiegając utracie wody przez skórę oraz zapewniają ochronę skóry przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Glicerol ułatwia zachowanie równowagi wodnej w obrębie skóry. Krem zmniejsza objawy suchości skóry i zapobiega podrażnieniom.

Wskazania

Krem ochronny do skóry przeznaczony do leczenia objawów związanych z suchością skóry, szczególnie w przebiegu takich chorób jak: atopowe zapalenie skóry, rybia łuska.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki kremu, szczególnie na p-hydroksybenzoesan propylu.

Środki ostrożności

Nie stosować na rany. Nie stosować w okolicach oczu. Nie zaleca się jednoczesnej aplikacji kremu i innych preparatów o działaniu miejscowym.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość p-hydroksybenzoesanu propylu, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje skórne podobne do wyprysku (egzema) oraz bardzo rzadko natychmiastowe odczyny o typie pokrzywki.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę kremu na miejsca podrażnione 1-2 razy na dobę, w razie potrzeby krem można stosować częściej - do 6 razy na dobę.

Uwagi

Pharmindex