ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Diabetofort

Spis treści

Reklama

Diabetofort - skład

1 ml preparatu zawiera: 1 ml wyciągu płynnego złożonego (1:1) z: owocni fasoli zwyczajnej, liścia brzozy, kłącza perzu, liścia jeżyny i owocu róży (30/20/20/10). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu w preparacie: 60-70% (V/V).

Reklama

Diabetofort - działanie

Preparat stosowany tradycyjnie w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Diabetofort - wskazania

Zaburzenia w oddawaniu moczu. W porozumieniu z lekarzem lek może być stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako wspomagający środek moczopędny, zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po posiłku (w przypadkowej hiperglikemii).

Reklama

Diabetofort - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Diabetofort - ostrzeżenia

Nie zaleca się stosowania w przypadku obrzęków wywołanych niewydolnością serca lub nerek. Ze względu na zawartosć tanoidów hydrolizujących, długotrwałe stosowanie może prowadzić do dysfunkcji wątroby (lek należy stosować krótkotrwale). Preparat zawiera 60-70% (V/V) etanolu. Pojedyncza dawka leku (5 ml) zawiera do 2,76 g etanolu, co odpowiada 70 ml piwa lub 29 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z niewydolnością wątroby, padaczką, uszkodzeniami mózgu i chorobami psychicznymi. Jeśli podczas stosowania preparatu wystąpią dolegliwości takie jak gorączka, trudności w oddawaniu moczu,skurcze , pojawienie się krwi w moczu, należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Diabetofort - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Diabetofort - efekty uboczne

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, wymioty, biegunka) lub reakcje alergiczne na przetwory z brzozy (takie jak: świąd, wysypka, pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa).

Diabetofort - interakcje

Nie obserwowano.

Diabetofort - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 5 ml preparatu do 4 razy na dobę, po posiłku. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu. Jeśli po upływie 5 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Sposób podania. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą lub sokiem owocowym i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą. W czasie stosowania leku zaleca się przyjmowanie większej ilości płynów.

Diabetofort - uwagi

Preparat zawiera etanol. Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem preparat nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Pomimo to najlepiej nie przyjmować leku bezpośrednio przed podejmowaniem takich czynności. Przy przyjęciu dawki leku przekraczającej dawkę zalecaną, może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej ilości alkoholu.


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!