Dla Ciebie, na zdrowie!

Dicoflor Elektrolity

Spis treści

Reklama

Dicoflor Elektrolity - skład

Saszetka A zawiera: maltodekstrynę i 5 x 109 liofilizowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. Saszetka B zawiera: glukozę, cytrynian sodu, chlorek potasu, chlorek sodu, aromat bananowy. 1 porcja zawiera: 14,975 g/l glukozy, 1,378 g/l sodu, 1,32 g/l chlorków, 0,787 g/l potasu, 2,701 g/l cytrynianów. Osmolarność 232,66 mOsm/litr.

Reklama

Dicoflor Elektrolity - działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci proszku do sporządzania zawiesiny o smaku bananowym. Proszek zawiera żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, elektrolity i glukozę. Preparat skutecznie nawadnia organizm w trakcie biegunki i wymiotów, którym może towarzyszyć odwodnienie oraz uzupełnia naturalną mikroflorę jelitową.

Reklama

Dicoflor Elektrolity - wskazania

Do postępowania dietetycznego w trakcie biegunki w celu: uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG, stanowiące składnik prawidłowej mikroflory jelitowej; uzupełnienie diety w sole mineralne i glukozę. Przeznaczony dla: dzieci od 1. roku życia i dorosłych.

Reklama

Dicoflor Elektrolity - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Dicoflor Elektrolity - dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 1. roku życia i dorośli: 1 saszetka A i 1 saszetka B dziennie, po rozpuszczeniu w 200 ml chłodnej wody. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Dicoflor Elektrolity - uwagi

Preparat nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Preparat należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!