} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dicopeg

Spis treści

Reklama

Dicopeg - skład

Preparat zawiera makrogol 3350.

Reklama

Dicopeg - działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dzięki właściwościom hydrofilowym makrogol zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie, nie powodując skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Reklama

Dicopeg - wskazania

Przewlekłe zaparcia oraz sporadyczne zaburzenia pracy jelit.

Reklama

Dicopeg - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na makrogol. Dzieci <6. mż. Perforacja i (lub) niedrożność układu pokarmowego. Zmiany chorobowe układu pokarmowego lub wydalniczego. Choroby zapalne jelit (takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

Reklama

Dicopeg - ciąża

W ciąży i okresie karmienia piersią preparat stosuje się tylko po przepisaniu przez lekarza.

Reklama

Dicopeg - efekty uboczne

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Dicopeg - interakcje

Nie stwierdzono interakcji preparatu z żadnymi lekami, wyrobami medycznymi i suplementami diety, ale zaleca się jego przyjmowanie w odstępie co najmniej 2 h od momentu ich zażycia, ponieważ właściwości osmotyczne makrogolu i wywołany tym przyspieszony pasaż jelitowy mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na skuteczność ich działania. W przypadku stosowania innych preparatów, przed zażyciem Dicopegu należy skonsultować się z lekarzem.

Dicopeg - dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6. mż. do 2 lat (o mc. do 12 kg): 1 saszetka na dobę. Dzieci od 2. do 11. rż. (o mc. 12-20 kg): 1-2 saszetki na dobę. Dzieci powyżej 11. rż. (o mc. >20 kg): 1-3 saszetek na dobę. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Zaleca się w tym celu skonsultować z lekarzem. Przed podawaniem preparatu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 3 saszetek. Podczas stosowania preparatu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia. Nie stosować preparatu dłużej niż 30 dni. Jeśli zaparcia nie ustąpiły należy skontaktować się z lekarzem. Sposób podania. Zaleca się zażywać preparat w długich odstępach czasu od posiłków. Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody (125 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 h.

Dicopeg - uwagi


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!