} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dicopeg junior

Spis treści

Reklama

Dicopeg junior - skład

Preparat zawiera makrogol 3350.

Reklama

Dicopeg junior - działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Preparat nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym preparat zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność preparatu nie maleje z upływem czasu stosowania.

Reklama

Dicopeg junior - wskazania

Wspomagająco w przewlekłych zaparciach oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Reklama

Dicopeg junior - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Perforacja i (lub) niedrożność układu pokarmowego, stwierdzone uszkodzenia układu pokarmowego lub jelit. Poważne schorzenia układu pokarmowego o charakterze zapalnym (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy). Dzieci < 6 mż.

Reklama

Dicopeg junior - dawkowanie

Doustnie. Dzieci: od 6 mż. - 2 lat (do 12 kg): 0,8 g/kg masy ciała dziennie; od 2 - 11 rż. (od 12 kg - 20 kg): 1 g/kg masy ciała dziennie; powyżej 11 rż. (lub > 20 kg): 10-30 g produktu dziennie. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Najodpowiedniejszą dawkę dzienną dla osoby z danej grupy wiekowej ustala się na podstawie masy ciała dziecka i stopnia zaparcia. Zaleca się w tym celu skonsultować z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 30 g produktu. Sposób stosowania: Dozownikiem (dołączonym do opakowania), na którym zaznaczone są dawki; 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) odmierzamy zalecaną dzienną dawkę produktu. Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w około 1/4 szklanki wody (25 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce pd maksymalnie przez 24 h. Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Zaleca się zażywać preparat w długich odstępach czasu od posiłków. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

Reklama

Dicopeg junior - uwagi


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!