} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Dicopeg junior free

Spis treści

Reklama

Dicopeg junior free - skład

Preparat zawiera makrogol 3350.

Reklama

Dicopeg junior free - działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Dzięki właściwościom hydrofilowym makrogol zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie, nie powodując skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Reklama

Dicopeg junior free - wskazania

Przewlekłe zaparcia oraz sporadyczne zaburzenia pracy jelit u dzieci od 6 mż.

Reklama

Dicopeg junior free - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na makrogol. Dzieci <6. mż. Perforacja lub niedrożność jelit spowodowana zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit oraz jelita krętego. Zmiany chorobowe jelit o charakterze zapalnym, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy. Uszkodzenia żołądka lub jelit.

Reklama

Dicopeg junior free - efekty uboczne

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), które zazwyczaj ustępują po zmniejszeniu dawki. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, świąd, pokrzywka i duszność. Jeśli dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Dicopeg junior free - interakcje

Nie stwierdzono interakcji preparatu z żadnymi lekami, wyrobami medycznymi i suplementami diety, ale zaleca się jego przyjmowanie w odstępie co najmniej 2 h od momentu ich zażycia, ponieważ właściwości osmotyczne makrogolu i wywołany tym przyspieszony pasaż jelitowy mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na skuteczność ich działania. W przypadku stosowania innych preparatów, przed zażyciem Dicopegu Junior free należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Dicopeg junior free - dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6. mż. do 2 lat (o mc. do 12 kg): 1-2 saszetki na dobę lub 0,8 g proszku/kg mc. na dobę. Dzieci od 2. do 11. rż. (o mc. 12-20 kg): 2-4 saszetki na dobę lub 1 g proszku/kg mc. na dobę. Dzieci powyżej 11. rż. (o mc. >20 kg): 2-6 saszetek na dobę lub 10-30 g proszku na dobę. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Zaleca się w tym celu skonsultować z lekarzem. Przed podawaniem preparatu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 6 saszetek lub 30 g proszku. Podczas stosowania preparatu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia. Nie stosować preparatu dłużej niż 30 dni. Jeśli zaparcia nie ustąpiły należy skontaktować się z lekarzem. Sposób podania. Zaleca się zażywać preparat w długich odstępach czasu od posiłków. Saszetki. Należy rozpuścić zawartość saszetki w ok. 62,5 ml wody lub innego płynu (takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe). Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości płynu i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 h. Proszek. Dozownikiem, na którym zaznaczone są dawki: 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) odmierzyć zalecaną dzienną dawkę preparatu. Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w ok. 25 ml wody lub innego płynu (takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe). Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Proszek rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez 24 h.

Dicopeg junior free - uwagi


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!