Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗

DicoSTOP

Spis treści

Reklama

DicoSTOP - skład

1 saszetka zawiera 1,5 g diosmektytu.

Reklama

DicoSTOP - działanie

Płynny wyrób medyczny w saszetce do jednorazowego użytku. Diosmektyt to naturalna glinka o strukturze cienkich nakładających się na siebie krystalicznych płytek, posiadających dużą zdolność chłonną, co umożliwia absorpcję płynów obecnych w świetle jelita wraz z obecnymi w nim bakteriami i wirusami, zagęszczanie konsystencji stolca i spowolnienie wydalania. Diosmektyt łączy się z glikoproteinami warstwy śluzowej pokrywającej ścianę przewodu pokarmowego, zmieniając ich charakterystykę fizyczną, tworząc chłonny żel, który chroni przed nadmiernym wydzielaniem kwasu i substancjami drażniącymi żołądek, a także stanowi barierę przeciw mechanizmom zapalnym.

DicoSTOP - wskazania

Doustne leczenie ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego u dzieci powyżej 2. rż.

Reklama

DicoSTOP - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci przed ukończeniem 2. rż.

Reklama

DicoSTOP - ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uszkodzeń żołądka lub jelit lub w przewlekłym zaparciu lub podrażnieniu i niedrożności jelit. Nie stosować u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Reklama

DicoSTOP - interakcje

Wyrób medyczny zawiera aluminium pochodzące z diosmektytu; jeżeli stosowane są inne produkty lub leki zawierające diosmektyt, glinkę lub związek aluminium, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu. Nie stosować tego wyrobu medycznego podczas używania innych wyrobów lub leków doustnych: zdolność chłonna diosmektytu może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność. W przypadku stosowania równoczesnych terapii lekowych przed przyjęciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

DicoSTOP - dawkowanie

Doustnie. Dorośli 1 saszetka 3 razy dziennie. Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 saszetka 2-3 razy dziennie. Dzieci w wieku 2-6 lat: 1 saszetka 1-2 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną. Nie przyjmować wyrobu w pozycji leżącej. Każda saszetka może być użyta tylko raz po jej otwarciu. Energicznie ugnieść zawartość saszetki przed jej otwarciem. Preparat może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt). Po otwarciu, zawartość saszetki powinna być przyjęta w całości, preparat jest jednorazowego użycia. Wszelkie pozostałości roztworu nie mogą być przyjęte później w ciągu dnia. W przypadku małych dzieci, zawartość saszetki można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia. Możliwe jest także dodanie preparatu do pokarmów półpłynnych. Doradza się przyjmowanie preparatu pomiędzy posiłkami. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia.

DicoSTOP - uwagi


Reklama

Czy możliwe jest odzyskanie słuchu? 🦻
Sprawdź!