Znajdź lek

Źródło

Dierol

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat probiotyczny zawierający szczep niepatogennych drożdży Saccharomyces boulardii, który chroni i wspomaga odbudowę naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Preparat zaczyna działać od razu po podaniu, ogranicza namnażanie patogennych bakterii oraz neutralizuje toksyny przez nie wytwarzane.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia biegunki w trakcie i po antybiotykoterapii (od 1. dnia podawania antybiotyku), w celu ochrony przewodu pokarmowego. Preparat wskazany do stosowania w biegunce o różnej etiologii (rotawirusowej, bakteryjnej, pasożytniczej), profilaktycznie np. w biegunce podróżnych. Preparat dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Przeciwwskazania

Preparatu nie stosować jednocześnie z preparatami przeciwgrzybiczymi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 kaps. dziennie. Niemowlęta i dzieci: 1 saszetka dziennie. W trakcie antybiotykoterapii preparat podawać razem z antybiotykiem. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 1/4 szklanki letniej wody lub dodać do niewielkiej ilości spożywanego pokarmu: mleka, kaszki, zupki. Należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Kapsułkę można również otworzyć i jej zawartość dodać do niewielkiej ilości spożywanego pokarmu. Nie należy mieszać preparatu ze zbyt gorącymi lub mrożonymi płynami/pokarmami.

Uwagi

Preparat jest stabilny w wysokich temperaturach, nie ma konieczności przechowywania go w lodówce.

Pharmindex