} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Diflos

Spis treści

Reklama

Diflos - skład

5 kropli zawiera: 1 x 109 mikroenkapsulowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, olej kukurydziany (nośnik).

Reklama

Diflos - działanie

Suplement diety w postaci zawiesiny doustnej zawierający mikroenkapsulowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Preparat może być stosowany razem z antybiotykiem, ponieważ posiada zerowy potencjał przenoszenia plazmidów. Preparat bezglutenowy. Nie zawiera białek mleka, laktozy i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.

Reklama

Diflos - wskazania

Wspomagająco w trakcie i po antybiotykoterapii; w przypadku zmiany naturalnej mikroflory przewodu pokarmowego (w biegunkach o różnej etiologii); w stanach obniżonej odporności organizmu; w kolkach niemowlęcych.

Reklama

Diflos - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Diflos - dawkowanie

Doustnie. Zalecane minimalne dobowe porcje Lactobacillus rhamnosus GG. Noworodki, niemowlęta i dzieci do 12. rż.: 5 kropli dziennie, bezpośrednio do ust dziecka lub po zmieszaniu z wodą, mlekiem lub półpłynnym pokarmem o temperaturze max. 25st.C. Dzieci powyżej 12. rż. i dorośli: 10 kropli dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Przed użyciem w celu uzyskania jednorodności zawiesiny, suplement diety należy dokładnie wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsnąć buteleczką przez 10 sek, jednak nie krócej niż do całkowitego wymieszania się kultur bakterii znajdujących się na dnie buteleczki w zawiesinie. Odmierzoną porcję można podać bezpośrednio do ust dziecka lub wymieszać w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) lub w innym półpłynnym pokarmie o temperaturze max. 25oC.

Reklama

Diflos - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat zawiera żywe kultury bakterii (probiotyki), które są wrażliwe na ciepło - z tego względu nie należy narażać ich na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur. Po pierwszym otwarciu należy przechowywać w lodówce; spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia. Preparat powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla dzieci.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!