} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Diohespan

Spis treści

Reklama

Diohespan - skład

1 tabl./1 saszetka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy. Ponadto proszek doustny zawiera sacharozę, glukozę, fruktozę i alkohol benzylowy.

Reklama

Diohespan - działanie

Diosmina zwiększa napięcie żylne i działa ochronnie na naczynia. Na poziomie naczyń żylnych zmniejsza rozszerzalność żył oraz zastój żylny. Na poziomie mikrokrążenia zmniejsza przepuszczalność włośniczek. Po podaniu doustnym diosmina wchłania się z przewodu pokarmowego i w postaci zmetabolizowanej wydalana jest głównie z kałem i z moczem (14%).

Reklama

Diohespan - wskazania

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy). Ponadto proszek doustny: żylaki kończyn dolnych, obrzęki nóg (opuchlizna/puchnięcie nóg), poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe.

Reklama

Diohespan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Reklama

Diohespan - ostrzeżenia

Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe, a przy utrzymujących się dolegliwościach należy wykonać badania proktologiczne i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Proszek doustny zawiera glukozę i sacharozę, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy -galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy, nie powinni przyjmować tego leku. Proszek doustny zawiera 0,407 mg fruktozy w każdej saszetce. Fruktoza zawarta w produkcie leczniczym może wpływać szkodliwie na zęby. Każda saszetka proszku doustnego zawiera 0,157 mg alkoholu benzylowego, który może powodować reakcje alergiczne.

Reklama

Diohespan - ciąża

Dane otrzymane z ograniczonej liczby zastosowań leku w okresie ciąży nie wskazują, że diosmina wywołuje wady rozwojowe lub działa szkodliwie na płód lub noworodka. Badania na zwierzętach nie wykazują szkodliwego wpływu na reprodukcję. Można rozważyć stosowanie leku w okresie ciąży, jeśli to konieczne. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią z uwagi na brak danych dotyczących przenikania diosminy do mleka kobiet karmiących piersią.

Reklama

Diohespan - efekty uboczne

Rzadko: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.

Diohespan - interakcje

Diosmina zmienia profil farmakokinetyczny metronidazolu podwyższając jego maksymalne stężenie w osoczu i wydłużając czas jego eliminacji. Diosmina może zwiększać także czas eliminacji i Cmax w osoczu diklofenaku. Jednoczesne stosowanie diosminy z feksofenadyną może potencjalnie zwiększyć wchłanianie i biodostępność feksofenadyny. Diosmina hamuje metabolizm karbamazepiny.

Diohespan - dawkowanie

Doustnie. Zwykle stosuje się 1 tabl./1 saszetkę raz na dobę, podczas posiłku. Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu: 3 tabl./saszetki na dobę przez 4 dni, a następnie 2 tabl. na dobę przez kolejne 3 dni. Sposób podania. Tabletka ma rowek dzielący, który pozwala na rozkruszenie tabletki, ułatwiając połknięcie; rowek nie umożliwia podziału na równe dawki. Proszek doustny należy wysypać bezpośrednio na język i połknąć; w razie potrzeby można popić go wodą lub zawiesić w małej ilości wody i wypić.

Diohespan - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Venescin
Venolan
Venoruton
Venotrex

Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!